خرید زعفران ارزان

خرید زعفران ارزان

زعفران گرانترین ادویه دنیاست. عده ای می گویند دلیل این گرانی، خواص زعفران است. عده دیگری هم سخت بودن برداشت زعفران را دلیل قیمت بالای آن می دانند. نهایتا چیزی که مشخص است این است که زعفران قیمت بالایی دارد و این قیمت بالا را خیلی از افراد دوست ندارند. از طرف دیگر، بعضی از مشاغل، همیشه با زعفران سروکار دارند و نمی توانند مصرف زعفران را قطع کنند، مثل رستورانها. خرید زعفران ارزان، به شرطی که خواسته آنها را برآورده کند، برای آنها ارزشمند است. ما در این قسمت، اول زعفران های ارزان (زعفران انواع مختلفی دارد که قیمت آنها مختلف است) را به شما معرفی می کنیم و دوما تکنیک های را یاد می دهیم تا با کمترین هزینه، بتوانید بیشترین بازدهی و نتیجه را از زعفرانتان بگیرید.

زعفران های ارزان مناسب خرید

بعضی از زعفران ها هستند که از هر لحاظ فوق العاده اند و نتیجتا قیمتشان هم بالاست مثل زعفران سوپر نگین. امکان ندارد زعفران سوپر نگین قیمت پایینی داشته باشد مگر اینکه قیمت انواع زعفران در آن موقع از سال به شدت پایین امده باشد (همانطور که می دانید قیمت زعفران روز به روز تغییر می کند). این زعفرانها به کلی تکلیفشان جداست. اما بعضی دیگر از زعفران ها هستند که به دلایل مختلفی قیمت آنها پایین است. برای مثال همانطور که می دانید زعفران نگین تربت حیدریه، جزو با ارزش ترین زعفران های ایران است و طبیعتا قیمت آن هم ارزان نیست. اما درباره زعفران نگین پارسال هم فکر کرده اید؟ زعفران نگین پارسال، قیمت پایین تری از نگین امسال دارد دلیل آن هم طبیعی است (چون یک سال از زعفران گذشته).

زعفران نگین پارسالی

موقعی که فصل برداشت زعفران می رسد، کشاورزها باید محصولات جدیدشان را برداشت کنند. این وسط امکان دارد کشاورزی مقداری از زعفران پارسالش را هنوز نفروخته باشد. این زعفران برای خرید زعفران ارزان شما، پیشنهاد فوق العاده ای است چون هر چه باشد، این زعفران، نگین به حساب می آید و همچنان قدرت رنگدهی فوق العاده ای دارد. هرچه زعفران بیشتر بماند، از رنگدهی آن کم می شود و به بوی فوق العاده آن اضافه می شود. این زعفران تا یک سال آینده هم زعفران خیلی خوبی است. و برای کسانی که مصرف بالای زعفران دارند و به دنبال زعفران ارزان هستند، پیشنهاد خیلی خوبی است.

زعفران باران خورده

زعفران از گل زعفران به دست می آید. هر گل درون خودش سه شاخه زعفران دارد. این زعفرانها وقتی که در گل هستند خیس و مرطوب هستند و نیاز دارند که با روشهای مختلف خشک شوند. زعفران بارون زده، زعفرانی است که وقتی که هنوز از گل جدا نشده، باران می بیند (یعنی رطوبت و خیسی آن بیشتر می شود) و در نتیجه خشک کردن آن سخت تر است.

امسال اتفاق بدی افتاد. موقع برداشت زعفران ها چند روزی برف و باران آمد. باران در فصل برداشت (مخصوصا روزهای برداشت) کابوس کشاورزان است. زعفران اگر باران ببیند، کیفیتش و قیمتش پایین می آید. این زعفرانها کیفیت مناسبی دارند و قیمت آنها به شدت پایین است.

زعفران بارون زده

زعفران ریشه دار

در خیلی از پستهای مختلف زرشان توضیح داده ایم که زعفران قط قرمزی نیست و ریشه سفیدی هم دارد. ولی اتفاقی که می افتد اینست که معمولا از زعفران، ریشه اش را جدا می کنند. اصل عطر و بوی زعفران در ریشه آنست. ریشه دارها کمتر صادر می شوند و قیمت پایین تری هم دارند. این که زعفرانی ریشه داشته باشد اصلا چیز بدی نیست. اتفاقا وجود ریشه در زعفران به شما این کمک را می کند تا از اصل بودن زعفران، مطمئن شوید. زعفران پوشال یکی از همین زعفرانهایی است که ریشه دارد. در زعفران پوشال، ریشه سفید مثل یک دم سفیدرنگ کوچک در انتهای شاخه زعفران دیده می شود. زعفران پوشال عملا کارایی خیلی خوبی دارد و جزو ارزانترین زعفرانهاست.

زعفران پوشال

زعفران دخترپیچ، یک زعفران ارزان و فوق العاده

زعفران دخترپیچ هم زعفران فوق العاده ای است. این زعفران اصیل ترین زعفران ایران است که قیمت آن هم نسبت به انواع دیگر زعفران پایین تر است.

همانطور که گفتیم، اصل عطر و بوی زعفران در ریشه آنست بنابراین استفاده کردن از آن در غذا فقط باعث رنگ دهی نمی شود. بلکه عطر و بوی غذا هم زعفرانی می شود. زعفران دخترپیچ را مانند هر زعفران دیگری باید بکوبید. اما یک نکته وجود دارد. ریشه زعفران دخترپیچ نرم است و سخت پودر می شود. برای اینکه این زعفران را بتوانید پودر کنید، حتما باید قبل از کوبیدن، آن را جلوی دستگاه هایی که گرمای خشک می دهند بگذارید (مثل بخاری برقی یا بخاری گازی). این حرارت تا حد بالایی باعث خشک شدن و راحت کوبیده شدن آن می شود.

زعفران دخترپیچ

هر سوالی که درباره این مدل زعفرانها و خرید آنها دارید می توانید با شماره ما تماس بگیرید 02171053186 کارشناسان ما سعی می کنند تا شما را به بهترین نحو ممکن مشاوره کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping