خرید زعفران در تهران

خرید زعفران در تهران

هر کسی که به دنبال خرید زعفران در تهران یا شهرهای مختلف ایران است. معمولا دنبال این موضوع بوده که بهترین و اصل ترین کیفیت را با مناسب ترین قیمت ممکن بخرد. اولین جایی که برای خرید زعفران عمده، به ذهن هر ایرانی می رسد، مشهد و استان خراسان است. خراسان رضوی و شهر تربت حیدریه، بیشترین تولید زعفران را در ایران و دنیا دارد. به همین دلیل است که به شهر تربت حیدریه، شهر زعفران می گویند. اما مشکل این است که تربت حیدریه شهری کوچک در شمال شرقی ایران است که ۱۶۰ کیلومتر با مشهد فاصله دارد و به مرز ایران و افغانستان هم نزدیک است. فاصله تهران تا آنجا فاصله کمی نیست! به همین دلیل پلتفرم زرشان به وجود آمد. زرشان، کشاورزهای زعفران تربت حیدریه را به شما معرفی می کند و با کمک ضمانت برگه آزمایشگاه، تضمین می کند تا بهترین کیفیت زعفران کشاورز را با مناسب ترین قیمت در تهران به شما تحویل دهد.

خرید زعفران در تهران

زعفران تا از دست کشاورز مناطق مختلف، به دست مشتری نهایی برسد، از چند واسطه باید عبور کند. اول کشاورز زعفرانش را به بازار می فروشد. در مرحله بعد امکان دارد که این زعفران، بین خود بازاری ها خرید و فروش شود، مثلا از بازار تربت حیدریه یا قائن به بازار مشهد فروخته شود. بازاری ها زعفرانشان را به شرکت های زعفرانی و برندهای معتبر می فروشند و آنها هم زعفران را به مشتریهایشان تحویل می دهند. واسطه های بیشتر به معنای کم شدن کیفیت زعفران و بالاتر رفتن قیمت آن است. اما در زرشان که امکان خرید از کشاورز را فراهم شده، طبیعتا خیلی از واسطه ها حذف شده اند به همین دلیل هم هست که قیمت زعفران در زرشان پایین تر است.

مزیت دیگر خرید زعفران از کشاورز در زرشان اینست که کشاورز در زرشان، احساس مسئولیت بیشتری نسبت به زعفرانی که به شما می دهد، دارد. چرا؟ چون که اسم و رسم خودش پشت زعفرانش است. بنابراین همیشه سعی می کند تا بهترین زعفرانش را در زرشان به فروش بگذارد.

خرید زعفران از کشاورز
خرید زعفران از کشاورز

بعد از قیمت، اصلی ترین چالش کشانی که قصد خرید زعفران در تهران را دارند، کیفیت زعفران است. روش تشخیص کیفیت زعفران، به صورت دستی و حتی بعضی وقت ها چشمی، گزینه خوبی است. اما اگر مقدار زعفران بالا باشد، طبیعتا نمی شود روی این روش ها حساب باز کرد. و نیاز به ازمایشی است که کل زعفران ها را علمی تر و واقعی تر ازمایش کند. خوشبختانه آزمایشگاه های تشخیص کیفیت زعفران در شهرهای زعفران خیز ایران مثل تربت حیدریه و جاهای دیگر، این کار را انجام می دهند.

در نتیجه بهترین راه، آزمایش کردن زعفران در آزمایشگاه های کنترل کیفیت زعفران است. آزمایشگاه طبق قوانینی که دارد، از زعفران نمونه گیری می کنند و این نمونه ها را آزمایش می کنند (اگر مقدار زعفران بالا باشد، طبیعتا چند بار نمونه برداری انجام می شود). نتیجه آزمایش نشان می دهد که قدرت رنگدهی آن زعفران چقدر است، رطوبتش چقدر است، آیا مواد افزودنی دارد یا خیر، آیا رنگ شیمیایی و مصنوعی دارد یا خیر، و موارد دیگر. با کمک برگه آزمایش زعفران هر گونه تردید و ابهام از بین می رود.

زرشان چگونه کیفیت زعفران را تضمین می کند؟

زعفرانهایی که از طریق زرشان به فروش می رسند، در صورت درخواست مردم، آزمایش می شوند. برگه ازمایش زعفران، هر آنچه که لازم است درباره کیفیت زعفران بدانید، به شما می گوید. در قسمت برگه ازمایش زعفران، کامل توضیح داده شده که هر شاخص مربوط به کیفیت زعفران مثل قدرت رنگدهی، عطر و بو و موارد دیگر، باید چه مقداری داشته باشد.

برگه ازمایش زعفران
نمونه برگه ازمایش زعفران

انواع زعفرانهای کشاورزها

زعفران فقط یک مدل نیست و انواع مختلفی دارد. از زعفران دخترپیچ (زعفرانی است که هنوز از ریشه اش جدا نشده) گرفته تا زعفران سوپر نگین صادراتی و نگین اتویی (نگین اتویی بهترین زعفران موجود در بازار است که به جای دست با دستگاه خشک می شود). شبکه کشاورزهای زعفران این توانایی را دارند تا هر مدل زعفرانی را که به صورت عمده یا فله سفارش داده می شود، برای مشتری ها در نقاط مختلف ایران (مخصوصا تهران) بفرستند. انواع زعفران را در قسمت خرید زعفران توضیح داده ایم. ولی طبیعتا این توضیحات برای خرید زعفران عمده کافی نیست. شما می توانید با همکاران ما در زرشان تهران یا تربت حیدریه، تماس بگیرید و از آنها هر گونه مشاوره یا اطلاعاتی که در زمینه زعفران نیاز داشتید را به صورت رایگان دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping