قیمت زعفران ایران در کانادا

این روزها، با توجه به ارزش بالای زعفران ایران در دنیا، صادرات زعفران ایرانی بسیار بالا رفته است. یکی از مقصدهایی که خیلی زیاد مورد توجه ایرانی ها بوده، کشور کاناداست. اما صادرات زعفران چه به صورت چمدانی و یا چه از طریق گمرک اصلا کار راحتی نیست و نیاز به اطلاعات مختلفی دارد. در این قسمت سعی می کنیم تا شما را با یکی از مهم ترین اطلاعات لازم در این زمینه، یعنی قیمت زعفران ایران در کانادا آشناتر کنیم. تا بتوانید از این اطلاعات در تصمیم گیری هایتان استفاده کنید.

زعفران ایران در کانادا

کانادا جزو بزرگترین کشورهای دنیا از لحاظ مساحت است. کانادا به دلیل جمعیت زیاد و تنوع فرهنگی مردمش، یکی از کشورهایی است که بیشترین واردات را دارد. قسمت های مختلف کانادا، آب و هواهای مختلفی دارد. در کانادا می توانید هم هوای شرجی و جنگلهای گرمسیری را ببینید و هم اینکه در قسمتهای شمالی آنجا، آب و هوای فوق العاده سرد و قطبی را تجربه کنید. (به دلیل نزدیکی به قطب)

زعفران یکی از محصولاتی بوده که کشاورزی و کشت آن در کانادا خیلی سخت است. به همین دلیل ترجیح کانادایی ها به جای تولید و کشت زعفران، بیشتر به سمت واردات زعفران بوده و چه زعفرانی از زعفران ایران بهتر؟

قیمت زعفران ایران در کانادا

مثل آن چیزی که درباره قیمت زعفران در ترکیه گفتیم،  قیمت زعفران ایران در کانادا را هم در ۲ قسمت خرده فروشی و عمده فروشی بررسی می کنیم.

لطفا توجه کنید که این قیمت ها، قیمت فروش زعفران در کانادا است و طبیعتا اگر قرار باشد که زعفرانتان را به این برندها بفروشید و به مشتری نهایی کار نکنید، طبیعتا قیمت خرید آنها از شما و ایران، پایینتر از این عددهایی است که گفته می شود

قیمت خرده فروشی زعفران در کانادا

اگر سری به سایت آمازون کانادا بزنید. می توانید تا دلتان بخواهد برندهای مختلف زعفران را ببینید که ازهمه جای دنیا برای بازار کانادا نقشه کشیده اند. در عکس زیر یکی از همین برندها را می بینیم که اتفاقا برندی کانادایی است. یک گرم از زعفران آنها 9.34 دلار کانادا ارزش دارد. و اگر کسی بالای 35 دلار خرید کند، ارسال زعفران به محلش رایگان خواهد بود.

قیمت زعفران ایران در کانادا

برند زعفران دیگری در سایت امازون کانادا، فروش زعفران انجام میدهد. این برند در قسمت توضیحات مربوط به محصولش گفته که زعفرانش، زعفران درجه یک ایرانی است. کاری به راست یا دروغ بودن حرف این برند نداریم ولی چیزی که مشخص است اینست که رنگ زعفرانش بیش از حد تیره است که این نشانه خوبی نیست. رنگ زعفران هرچه روشن تر باشد ارزش آن زعفران بیشتر است.

این برند، زعفرانش را گرمی 9.99 دلارکانادا می فروشد این ها مثال هایی است که می زنیم تا شما را بیشتر با قیمت زعفران ایران در کانادا آشنا کنیم.

قیمت زعفران در کانادا

زعفران اسپانیا در بازار خرده فروشی کانادا

یکی از جدی ترین رقیبای زعفران ایران در بازار کانادا، زعفران اسپانیاست که در عکس زیر زعفران آنها مشخص است. آنها ۵ گرم زعفران را دربسته بندی شیک و زیبایی فقط 34.95 دلار کانادا می فروشند. یعنی تقریبا گرمی 7 دلار کانادا. همانطور که در عکسشان هم مشخص است، زعفرانشان کیفیت پایینی دارد. چرا؟ چون در زعفرانشان سفیدی زیاد دیده می شود. (هرچه سفیدی بیشتر باشد، ارزش آن پایینتر است) اگر چه مقدار کمی سفیدی نشان می دهد که زعفران اصل است، ولی این تعداد سفیدی در عکس، نشان دهنده انست که این زعفران به جای اینکه زعفران سرگل و نگین باشد، زعفران پوشال است. ‘زعفران پوشال’ زعفرانی است که درقسمت پایین هر شاخه زعفران، دم سفید ریزی وجود داشته باشد. (یعنی ریشه سفید زعفران، کاملا از آن جدا نشده است)

پس با توجه به توضیحاتی که گفتیم، می توانیم نتیجه گیری کنیم که این برند اسپانیایی، زعفرانی با کیفیت نسبتا پایین را با قیمت پایینتری نسبت به بقیه رقبایش روی محصولات خود گذاشته است.

زعفران اسپانیا در کانادا

در انتهای این نوشته، درباره محدوده قیمت زعفران ایران در کانادا، جمع بندی می کنیم، اما قبل از آن، چند مثال درباره قیمت های عمده فروشی زعفران در کانادا بزنیم.

قیمت عمده فروشی زعفران در کانادا

قیمت های عمده فروشی تقریبا همیشه از قیمت های خرده فروشی پایینتر است. در ایران هم اگر قیمت های عمده زعفران در قسمت قیمت روز زعفران تربت حیدریه را با قسمت قیمت یک مثقال زعفران تربت حیدریه مقایسه کنید، می بینید که قیمت های عمده از قیمت های خرده فروشی پایینتر است.

یکی از معتبرترین سایت ها برای اینکه قیمت عمده زعفران در کانادا را متوجه شویم، سایت علی بابا است. قیمت زعفران در ایران در مقایسه با دیگر کشورها واقعا پایین است، در نتیجه برای زعفران کاران کشورهای مختلف می صرفد که به جای اینکه زعفران تولید کنند، زعفران با کیفیت ایرانی را با قیمت بسیار پایین از ایران بگیرند و خودشان آن را در کشورهای دیگر به فروش برسانند‌ (دلالی محض). در کنار این قضیه بعضی از تولید کنندگان کشورمان، شرکتی در کشور کانادا ثبت می کنند و خودشان  زعفران ایران را در آنجا می فروشند و این وسط پای دلال های خارجی مثل اسپانیا را کوتاه می کنند.

یک از همین نمونه برندها را در عکس زیر می توانید ببینید. این برند، زعفران ایرانی خودش را در کانادا بسته بندی می کند و آن را به صورت عمده و بین قیمت های 965 تا 985 دلار امریکا می فروشد. قیمت آنها خیلی پایین است و به نوعی با قیمت زعفران در ایران برابری می کند. 

زعفران عمده در کانادا

ایران این روزها، رقیب جدیدی را در مقابل خود می بیند. رقیبی که قسمت زیادی از کشاورزی زعفرانش را مدیون کشاورزهای ما و پیاز زعفران های تربت حیدریه است و جدیدا در حال گرفتن سهم بازار خوبی در بازار جهانی زعفران است. این رقیب جدید، افغانستان است. زمانی کشاورزهای افغانستانی از مرز، وارد ایران می شدند و از کشاورزهای ما پیاز زعفران می گرفتند. اما الان زعفران افغانستان در سایت علی بابا به کشورهای مختلف دنیا فروخته می شود. 

در عکس زیر برندی افغانستانی را می بینید که هر کیلوگرم آن بین 800 تا 1200 دلار امریکا است

زعفران افغانستان

تمام زعفرانها در کانادا مثل این دو مثال قبلی ارزان نیستند. زعفران های گران قیمت تری هم در کانادا وجود دارد. زعفران ایرانی دیگری در سایت علی بابا کیلویی 2500 دلار امریکا  به فروش می رسد. البته هر یک کیلو زعفران آنها، واقعا بسته بندی شیک و زیبایی دارد که باعث جلب توجه بسیاری از مردم می شود. 

زعفران در کانادا

جمع بندی و نتیجه گیری درباره قیمت زعفران در کانادا

قیمت زعفران در کانادا به صورت خرده فروشی به ازای هر گرم بین 7 تا 15 دلار کاناداست 

و قیمت عمده فروشی زعفران در کانادا به ازای هر کیلو چیزی بین کیلویی 800 دلار تا 3000 دلارامریکا است. 

اگر قصد خرید زعفران ایران درکانادا را دارید می توانید از طریق شماره ۰۲۱۷۱۰۳۵۱۸۶ با ما تماس بگیرید. همکاران ما در کانادا این امکان را دارند تا زعفران تربت حیدریه را در کانادا به شما تحویل دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping