قیمت زعفران در اسپانیا

قیمت زعفران در اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهایی است که مقدار زیادی از زعفران ما را همیشه خرید می کند. خیلی از مصرف کنندگان نهایی زعفران در دنیا، زعفران را به نام اسپانیا می شناسند نه ایران! اسپانیا بعد از امارات بیشترین واردات زعفران ایران را به خودش اختصاص داده، به همین دلیل قیمت زعفران در اسپانیا برای خیلی از افراد یا شرکتهایی که با زعفران سروکار دارند می تواند مهم باشد. در این قسمت درباره قیمت زعفران در اسپانیا صحبت می کنیم.

زعفران در اسپانیا

اسپانیا با اینکه از لحاظ مقدار تولید زعفران و کیفیت زعفران با ما قابل مقایسه نیست، اما جایگاه خوبی در بازار زعفران بین الملل دارد. مقدار تولید زعفران اسپانیا، پاسخگوی تقاضای آن نبوده و نیست‌ (کیفیت زعفرانش هم به مراتب از زعفران ما پایین تر است). به همین دلیل همیشه یکی از طرفداران پر و پا قرص زعفران ایران، این کشور اروپایی بوده است.

این کشور اروپایی معمولا زعفران ایران را به صورت فله و با قیمت کم از ایران خرید می کند و آن را با قیمت های بالاتر و بسته بندی زیبا، به کشورهای دیگر مخصوصا اروپایی ها صادر می کند. یکی از دلایل بالا بودن قیمت زعفران در اسپانیا هم همین است که آنها تولید کننده عمده زعفران نیستند، بلکه بیشتر نقش واسطه گری در بازار زعفران را بازی می کند، پس طبیعتا باید قیمت زعفران در اسپانیا بالاتر از قیمت زعفران در ایران باشد.

قیمت زعفران در اسپانیا

قیمت خرده فروشی زعفران و قیمت عمده فروشی زعفران با یک دیگر متفاوت هستند. از آنجایی که سفارش های عمده فروشی مقدارهای بالایی دارند، بنابراین قیمت هر گرم زعفران پایین تر از خرده فروشی است. طبق آنچه که در منابع معتبر آمده، قیمت هر کیلوگرم زعفران عمده در آنجا، تقریبا ۳۰۰۰ دلار است (هر دلار امروز ۵ مهر، تقریبا ۲۹۰۰۰ تومان است)

قیمت فروش زعفران در اسپانیا (به صورت خرده فروشی) را می توان به راحتی از قیمت خرده فروش ها و برندهای آنها متوجه شد. هر گرم زعفران به صورت خورده فروشی بین ۶تا ۱۰ یورو قیمت دارد. (هر یورو امروز ۵مهر ۳۲۰۰۰ تومان است).

زعفران مناسب صادرات به اسپانیا

زعفران های پوشال و شبه نگین ایران جزو پر طرفدارترین زعفران ها برای اسپانیایی ها هستند. دلیلش اینست که زعفران های اسپانیایی هم بیشتر پوشال به حساب می آیند و اگر بخواهد نگین یا سوپر نگین را به مشتری هایش عرضه کند، آنها متوجه می شوند که این زعفران از ایران خریداری شده است. البته این اصلا به این معنی نیست که زعفران نگین، سوپرنگین و بقیه زعفران های ما به اسپانیا صادر نمی شود.

نمونه زعفران های اسپانیایی

به عکس زیر دقت کنید. عکس زیر زعفران یک برند اسپانیایی را نشان می دهد. همانطور که در عکس می بینید، ریشه سفید چسبیده شده به زعفران کاملا قابل مشاهده است (به این مدل زعفران ها که ریشه سفید زعفران به قرمزی اش متصل است، پوشال می گویند)

قیمت زعفران در اسپانیا
قیمت زعفران در اسپانیا

۲گرم زعفران این برند، ۱۴ دلار قیمت دارد یعنی تقریبا گرمی ۷ دلار به فروش می رسد. (هر دلار امروز ۵مهر، ۲۹۰۰۰ تومان قیمت دارد)

عکس زیر نمونه دیگری است که به صورت عمده فروخته می شود. هر ۱۰۰ گرم از این زعفران ۳۰۰ یورو قیمت دارد. به گفته خود آنها قیمت عمده فروشی آنها، ۳۶ درصد زیر قیمت مغازه ها در آن کشور است.

قیمت زعفران در اسپانیا
قیمت زعفران در اسپانیا

این زعفران همان زعفران سرگل به حساب می آید که در ایران برای مصرف خانواده ها استفاده می شود و در مقایسه با نگین یا سوپر نگین ایرانی به مراتب کیفیت پایین تری دارد.

هر سوالی که در رابطه با قیمت زعفران و یا صادرات زعفران به اسپانیا دارید می توانید با ما تماس بگیرید و درخواست مشاوره از کارشناسان ما داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping