قیمت زعفران در عراق

قیمت زعفران در عراق ۱۴۰۰

صادرات، همیشه جزو پرطرفدارترین راه ها برای کسب درآمد ارزی به حساب آمده است. ایران همیشه به زعفرانش معروف بوده، به همین دلیل خیلی ها اولین گزینه ای که برای صادرات به ذهنشان می رسد، صادرات زعفران (چه چمدانی چه از گمرکی) است. زعفران ایران، خیلی جا ها طرفدار دارد. یکی از طرفداران زعفران ما، کشور همسایه، عراق است. ما در این قسمت، درباره قیمت زعفران در عراق صحبت می کنیم تا بتوانیم به کسانی که می خواهند در بازار عراق‌ فعالیت کنند، کمک کرده باشیم.

چرا صادرات زعفران به عراق؟

قبل از اینکه درباره قیمت زعفران صحبت کنیم، اول درباره این صحبت کنیم که چرا زعفران را به عراق ارسال کنیم؟ چرا کشور دیگری را انتخاب نکنیم؟

عراق برای ایرانی ها چند مزیت دارد. اول اینکه رفت و آمد به عراق در مقایسه با سایر کشورها به دلیل ارتباط خوب بین دو کشور و کوتاه بودن مسافت بین این دو، راحت تر است. دوم اینکه عراق سالهای طولانی درگیر جنگ و درگیری بوده، این درگیری ها باعث شده که تا حد زیادی فرصت سازندگی از عراق گرفته شود. بنابراین بازار عراق، بازاری به حساب می آید که هنوز اشباع نشده و جا برای کار در آن زیاد است. به همین دلیل نیاز است تا با یکی از مهم ترین فاکتور های صادرات یعنی قیمت زعفران در عراق آشنا شوید و شهر ها و بازارهای مهم آنجا، مثل کردستان عراق، بغداد، کربلا و شهرهای دیگر را بررسی کنید

این دلایل به نظر ما از مهم ترین دلایلی است که می تواند کسی را مجاب کند که بازار عراق را انتخاب کند. ما در زرشان درباره قیمت زعفران در ترکیه، قیمت زعفران در المان و کشورهای دیگر صحبت کرده ایم  و حالا می خواهیم قیمت زعفران در عراق را بررسی کنیم.

اگر می خواهید که صادرات چمدانی زعفران به عراق را انجام دهید، این نکته را درنظر داشته باشید که طبق قانون، هر گذرنامه ایرانی حق خارج کردن ۱۰۰ گرم زعفران را از ایران با خودش دارد. و برای صادرات بیشتر از این مقدار، باید از طریق گمرک اقدام کرد. شاید از نظر شما ۱۰۰ گرم مقدار کمی باشد، اما اگر بتوانید زعفرانتان را در آنجا به قیمت خوبی بفروشید، می توانید قسمتی از هزینه های سفرتان به عراق را پوشش دهید.

زرشان شبکه کشاورزهای زعفران

قیمت زعفران در عراق؛ سال 1400

معتبرترین سایتی که می توانیم از طریق آن قیمت زعفران در عراق را متوجه شویم، علی بابا است. عکس زیر، یکی از زعفرانهایی است که یک شرکت چینی آن را در سطح دنیا می فروشد. و اتفاقا ارسال زعفران به عراق را هم انجام می دهد. تمام این قیمت هایی که در اینجا می نویسیم، قیمت های فروش زعفران در آنجاست. و اگر قرار باشد که به آنها زعفرانی بفروشید، طبیعتا قیمت خرید زعفران توسط آنها، پایین تر از این مقدارهاست.

قیمت زعفران در عراق

خریدار زعفران در آنجا می تواند از آنها نمونه زعفران بگیرد که قیمت هر گرم آن 11922 دینار عراق است. و هرچه مقدارسفارش بالاتر رود، قیمت هر گرم زعفران کم می شود. یعنی اگر سفارش بین ۲۵ تا ۱۰۰ گرم باشد، قیمت هر گرم آن 3450 دینار عراق حساب می شود و اگر سفارشی بالای یک کیلوگرم باشد، قیمت هر گرم آن 2265 دینار عراق خواهد بود. عکس زیر، مثال دیگری از قیمت زعفران در عراق است. با این تفاوت که شرکت تامین کننده این زعفران، خودش ایرانی است.

قیمت زعفران در عراق

همانطور که در عکس مشخص است، هر یک کیلوگرم زعفران آنها بین 596000 تا 1192000 دینار قیمت دارد. این قیمت ها، قیمت های آنلاین و بین المللی است. در کنار این قیمت ها، فیمت های دیگری مطرح می شود که نتیجه مذاکره بین خریدار و فروشنده است، که بیشتر برای کسانی که قصد صادرات چمدانی زعفران را دارند، مناسب است. طبق گفته کسانی که در بازار آن منطقه فعالیت داشتند قیمت هر کیلو زعفران بین 900 تا 1500 دلار آمریکاست. 

خیلی از ما سوال می شود که اگر ما تجارت چمدانی به عراق انجام دهیم، آنوقت مشتریهای زعفران ما در عراق چه کسانی می توانند باشند؟ همانطور که گفتیم هر گذرنامه ایرانی نهایتا ۱۰۰ گرم را می تواند با خودش از ایران خارج کند. فروش این ۱۰۰ گرم در آنجا کار خیلی سختی نیست. رستورانهای عربی، بازار ادویه فروشها و کلا کسانی که با زعفران در آنجا سروکار دارند، می توانند جزو مشتری های احتمالی شما قرار بگیرند.

در آخر لطفا توجه کنید که اگر قصد صادرات زعفران را دارید، حتما سعی کنید بهترین زعفران را برای صادرات انتخاب کنید. چرا؟ چون فرایند بازاریابی و پیدا کردن خریدار به خودی خود، کار راحتی نیست. فرض کنید کسی را پیدا کردید که حاضر شد زعفران شما را بخرد. حالا که مشتری خود را پیدا کرده اید، به او زعفرانی بدهید که تبدیل به مشتری دائم شما شود و برای دفعات دیگر هم به شما سفارش بدهد. نه اینکه بعد از یک بار مصرف، بی خیال شما و زعفرانتان بشود و سراغ گزینه های دیگرش برود. ما درباره بهترین زعفران صادراتی و تشخیص کیفیت آن در قسمت بهترین نوع زعفران برای صادرات و روش تشخیص کیفیت زعفران مفصل صحبت کرده ایم.

اگر درباره صادرات زعفران و قیمت زعفران در عراق سوالی دارید، می توانید با ما تماس بگیرید. ۰۲۱۷۱۰۳۵۱۸۶ ما سعی می کنیم تا به تمام سوالات و ابهامات شما  پاسخ کامل دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping