قیمت زعفران در هند

قیمت زعفران در هند

زعفران گران ترین ادویه در دنیاست. قیمت زعفران، تنها در کشور ما بالا نیست بلکه در کل دنیا زعفران جزو گران قیمت ترین ها است. تمام افرادی که در تجارت زعفران مشغول هستند، می دانند که بهترین زعفران در ایران تولید می شود و در کشورهای دیگر بسته بندی می شود و به فروش می رسد. هند، یکی از کشورهایی است که خودش زعفران تولید می کند، اما میزان تولید زعفران آنها با زعفران ایران اصلا قابل مقایسه نیست. به همین دلیل مجبور است که برای پر کردن سفارشهای زعفرانش، از ایران زعفران بگیرد. به همین دلیل برای بسیاری از تجار و سرمایه گذاران ایرانی، قیمت زعفران در هند بسیار مهم است و تاثیر بالایی بر تصمیم گیری آنها دارد.

۹۰ تا ۹۵ درصد زعفران مصرفی دنیا در ایران، کشت می شود اما ایران اندازه ۹۰ درصد سهم تولیدش، سهم بازار ندارد! و از طرفی دیگر، مصرف کننده نهایی این طلای سرخ نمی داند که زعفران، اصالتا ایرانی است و ایران اصلی ترین منبع زعفران در دنیاست. مصرف کنندگان نهایی این ادویه ارزشمند، بیشتر هند و اسپانیا را به عنوان منبع زعفران در دنیا می شناسند، دریغ از اینکه زعفران این کشورها هم از ایران تامین می شود.

زعفران در هند

خیلی ها زعفران را متعلق به منطقه کشمیر تحت سلطه هند می دانند (منطقه کشمیر ۳ قسمت دارد که بین هند، پاکستان و چین تقسیم شده است) سایت معتبر بیزینس اینسایدر به وضوح نوشته که زعفران منطقه کشمیر هند با زعفران صادراتی ایران ترکیب می شود و به نام زعفران کشمیر در دنیا فروش می رود.

زعفران در هند
زعفران در هند

دلیل اینکه هند از ایران زعفران خرید می کند اینست که تولید خودش به تنهایی پاسخگوی سفارشاتی که دارد، نیست و نتیجتا به خرید زعفران از ایران نیاز دارد. از طرفی دیگر تولید زعفران در ایران بیش تراز مقداری است که هر ساله صادر می شود، پس در ایران مازاد زعفران و در هند کمبود زعفران وجود دارد.

قیمت زعفران در هند

در زرشان قیمت زعفران را در کشورهای مختلف بررسی کردیم و الان درباره قیمت زعفران در هند صحبت می کنیم. قیمت فروش یک برند معتبر زعفران در هند، 180000 روپیه هند بوده. دقت کنید که این قیمت، قیمت فروش زعفران در هند است و طبیعتا قیمت خرید آنها زیر این عدد است.

سایت استاتیستا درباره قیمت زعفران در دهلی هند، در ۵ سال گذشته، نوشته است. طبق اماری که این سایت ارائه داده، میانگین قیمت هر کیلو زعفران در بهمن امسال نزدیک به 120000 روپیه است. در حالیکه سال۹۷ قیمت زعفران در هند تقریبا 160000 روپیه بوده است که عددی منطقی به نظر می رسد.

اما در نظر داشته باشید که این قیمت ها، قیمت های فروش زعفران است. و اگر قرار باشد که از ایران خرید کنند طبیعتا قیمت خرید زعفران توسط هندی ها پایین تر از قیمت فروش آنهاست

این قیمت ها، قیمت فروش عمده زعفران در هند است و طبیعتا با قیمت یک گرم زعفران بسته بندی شده متفاوت است. زعفران بسته بندی شده به دلیل مقدار کم و نیاز داشتن به مجوزهای مختلف، طبیعتا قیمت بالاتری دارد. زعفران منطقه کشمیر که به رنگ تیره آن معروف است، قیمت بالایی دارد و حتی گرمی 10 دلار هم در سایت آمازون به فروش می رسد. به طورکلی مسیری که برای فروش خرده فروشی زعفران  باید طی شود، مسیری متفاوت از عمده فروشی است که در قسمت دیگری، مفصل تر درباره آن صحبت می کنیم.

هر سوالی که درباره زعفران و بازارهند دارید، می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و از آنها درخواست مشاوره رایگان کنید، تا بهتر بتوانند شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping