قیمت زعفران در چین

طلای سرخ یا همان زعفران ایرانی در دنیا به کیفیت و عطر و طعم فوق العاده اش معروف است. قیمت بالای زعفران در چین و بقیه کشورها، باعث شده تا کشورهای مختلفی به دنبال تولید زعفران باشند. اما اصلا نتوانسته اند که کیفیتی حتی مشابه به زعفران ایران را کشت کنند. به همین دلیل همچنان به دنبال واردات زعفران ایرانی رفته اند. چین هم یکی از همین کشورهاست که سعی دارد تا در زعفران خودکفا باشد اما فعلا به واردات زعفران نیاز دارد. به همین دلیل قیمت زعفران در چین و بازار پرجمعیتش را بررسی می کنیم.

مصرف و قیمت زعفران در چین

در زرشان، درباره قیمت زعفران در کشورهای مختلف صحبت شده و حالا درباره بازار چین صحبت می کنیم. قبل از اینکه درباره قیمت زعفران در این بازار بزرگ صحبت کنیم، باید درباره فرهنگ مصرف زعفران در چین نکاتی گفته شود. اول باید بدانید که به طور کلی زعفران محصول آسانی در آنجا نیست. زیرا مصرف چینی ها بیشتر دارویی است. به همین دلیل مشتری های عمده زعفران در چین، مراکز درمانی و بیمارستان ها هستند. و بعضی از مغازه ها حتی اجازه فروش زعفران را ندارند. و اگر در مغازه ای، زعفران پیدا کنید، به عنوان ماده ای ارزشمند و کمیاب به حساب می آید که با قیمت بالا معامله می شود. بعضا دیده شده که بعضی از داروخانه ها و مراکز بهداشتی در چین، زعفران را با نسخه پزشک می فروشند. و اگر می توانستند ثابت کنند که زعفرانشان، زعفران اصل ایران است، حتی گرمی 40 یوان هم می توانستند آن را معامله کنند. اما الان…

وضعیت نامناسب زعفران ایران در بازارچین

متاسفانه در سالهای اخیر فروش زعفران تقلبی ایرانی در چین کم نبوده است. و این حجم از تقلب در زعفران به نام ایران، باعث بی اعتمادی نسبت به زعفران ایرانی شده است. به همین دلیل شرکت های دارویی و بهداشتی چینی، بیشتر تمایل دارند تا از کشورشان، زعفران چینی و کم کیفیت بخرند، اما نسبت به اصل بودن آن مطمئن باشند. خود چینی ها در تعدادی از استانهایشان، کشت زعفران انجام می دهند. و جالب است بدانید که ۹۰ درصد زعفرانهای چینی توسط همین مراکز دارویی و درمانی، خریداری می شود.

زعفران افغانستان بجای زعفران ایران در چین

تقلب گسترده در زعفران ایرانی متاسفانه نتایج بد دیگری را هم در پی داشته است. ایران  از جایی ضربه خورده که فکرش هم نمی کرد. متاسفانه افغانستان با نزدیک بودن به چین توانسته از این فرصت بی اعتمادی نسبت به زعفران ایرانی استفاده کند و خودش را در بازار چین جا بیندازد.

در حال حاضر، رقابت بین زعفران ایران و افغانستان بیشتر به نفع افغانستان تمام شده است. زیرا واردات زعفران از ایران به چین ممنوع بوده ولی افغانستان می تواند صادرات زعفران از کشورش به چین را ادامه دهد.

قیمت زعفران در چین
قیمت زعفران در چین

قیمت زعفران در بازار چین

همانطور که می دانید چین چند وقتی است که درگیر ویروس کروناست. کساد بودن بازار این کشور بزرگ توانسته که بر قیمت زعفران تاثیر بگذارد. متاسفانه این ویروس همچنان درحال پخش شدن و شیوع در کشورهای مختلف دنیاست.

اما قیمت خرده فروشی زعفران در بازار چین تقریبا بین 15 تا 25 یوان است. این قیمت، قیمت مغازه دار برای فروش زعفران به عنوان گیاهی دارویی و درمان کننده است. و طبیعتا وقتی صحبت از خواص زعفران برای شفا و درمان می شود، قیمت بالاتر می رود.

بحث عمده فروشی کلا متفاوت است. قیمت زعفران عمده، رنجهای متفاوتی دارد. یکی از کارهایی که اخیرا چینی ها آن را به خوبی انجام می دهند، خرید زعفران در خاک ایران و موقع فصل برداشت است. آنها زمان برداشت زعفران، که قیمتها نسبتا پایین هستند به ایران می آیند و زعفران می خرند و راحت وارد چین می کنند. قیمت عمده فروشی متفاوت است. از گرمی 1تا 1.5 دلار شروع می شود و تا گرمی 3 دلار هم حتی می رسد (کیفیت های پایین زعفران، قیمت پایینی دارد و اگر بتوان ثابت کرد که زعفران سوپر نگین اصل ایرانست، قیمتش برای مقدارهای پایین زعفران به 4.5 حتی 5 دلار هم می رسد، مثل زعفرانی که در عکس زیر می بینید.)

قیمت زعفران در چین

زعفرانی که در عکس می بینید، در سایت علی بابا به فروش می رسد. که قیمت ۱۰ گرمش، گرمی 5 دلار است و بالای ۲۰۰ گرمش را به قیمت گرمی 3 دلار می فروشند.

هر سوالی که درباره زعفران و قیمت زعفران در چین داشتید می توانید با ما تماس بگیرید و از کارشناسان ما بپرسید تا شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping