saffron for depression

درمان افسردگی با زعفران

افسردگی از جمله معضلاتی است که متاسفانه زندگی افراد زیادی را مختل کرده است. داروهای گیاهی می توانند نقش مهمی را در مقابله با این معضل ، ایفا کنند. درمان افسردگی با زعفران یکی از روشهایی است که می تواند به فرد کمک بسیاری کند تا حالات روحی خود را بهبود دهد. در این قسمت درباره طریقه مصرف زعفران برای افسردگی و میزان مجاز مصرف روزانه زعفران ، صحبت خواهیم کرد به امید اینکه هیچ فردی، دیگر درگیر این معضل نباشد.

افسردگی و درمان افسردگی با زعفران

افسردگی ،  حالتی است که در آن ادم ، برای مدتی نسبت به انجام کارها ، بی میل و حوصله است و حوصله انجام کارهای خود را هم ندارد. در طول این مدت، امکان دارد که اشتها و میل به غذا هم در فرد کاهش یابد. این حالات امکان دارد برای تمام ادمها، پیش بیاید و اصلا چیز عجیب و غریبی نیست. اما ادم باید راه کنترل کردن و مدیریت این مسئله را بلد باشد زیرا در صورت ادامه دار شدن بی علاقگی و بی میلی ناشی از افسردگی، احساسات و حتی افکار فرد می تواند درگیر شود و از آن به بعد، دیگر حتی مشکلات کوچک ، درنظرش مشکلاتی به بزرگی کوه به نظر برسد.

درمانهای افسردگی نه تنها مشکل افسردگی، بلکه معضلات دیگر مانند اضطراب، دردهای مزمن عصبی، اختلالات مرتبط با استرس و حتی اختلالات روانی را درمان کند.

طبق تحقیقات، التهاب و اکسید شدن سلول ها در افرادی که خود را افسرده می دانند بسیار بیشتر از افراد غیر افسرده است. زعفران سرشار ازانتی اکسیدانهای مختلف است که از سلولهای در مقابل رادیکالهای آزاد و اکسید شدن آنها محافظت می کند و التهابات را کاهش می دهد. 

در تحقیقی بیان شده است که حتی بو کردن روزانه زعفران به مدت ۲۰دقیقه ، باعث کاهش اضطراب و متعادل شدن هورمون های خانمها می شود. برای اطلاعات بیشتر درباره دیگر خواص زعفران ،  خواص زعفران را در سایت ما مطالعه کنید.

saffron for depression

درمان افسردگی با زعفران

برای تاثیر گذاری زعفران باید به دو نکته بسیار مهم  توجه کرد. اول اینکه تاثیرگذاری زعفران بر روی افسردگی، نیازمند زمان و ادامه دادن مستمر آن است. دوم اینکه ، زعفرانی که استفاده می کنید، حتما باید زعفران اصل باشد. ما در پست تشخیص زعفران اصل، روشهای تشخیص زعفران اصل از تقلبی را توضیح داده ایم. و در قسمت انواع زعفران، انواع زعفران را توضیح داده ایم تا به شما بگوییم که، برای مصارف پزشکی و درمانی زعفران، زعفران دخترپیچ به دلیل اطمینان بالا از اصل بودن و قیمت پایینتر آن ، بسیار مفیدتر است. زیرا زعفران تقلبی نه تنها به شما کمکی نخواهد کرد بلکه برای سلامتی نیز مضر خواهد بود.

میزان مجاز مصرف روزانه زعفران 

طبق تحقیقات صورت گرفته مصرف ۳ گرم زعفران در ماه بسیار مفید است و باعث می شود خواص زعفران به صورت کامل فرد منتقل شود . بیشترین حد مصرف زعفران برای هر فرد ۵ گرم در ماه است. مصرف بیشتر از این مقدار اصلا توصیه نمی شود زیرا مصرف بالای آن عوارض مختلفی را در پی خواهد داشت. بنابراین میزان مجاز مصرف روزانه زعفران یک دهم گرم خواهد بود.

طریقه مصرف زعفران برای افسردگی

در تحقیقی ، به این نتیجه رسیده اند که مصرف ۳۰ میلی گرم‌ ( ۳صدم گرم ) زعفران در روز می تواند اثری برابر با قرص سیتالوپرام یا فلوکسیتین یا ایمی پرامین، بر افسردگی داشته باشد. شما می توانید ۱۵ میلی گرم را در روز و ۱۵ میلی گرم دیگر آن را در شب استفاده کنید. مصرف این ۳۰ میلی گرم زعفران ( یعنی تقریبا یک تا دو شاخه زعفران ) باید مدت ۶ تا ۸ هفته ادامه پیدا کند تا بتواند تاثیرگذار باشد. 

طریقه مصرف زعفران برای افسردگی

طرز دم اوردن زعفران

این ۳۰ میلی گرم زعفران را می توانید به روشهای مختلف در روز استفاده کنید. در ساده ترین حالت می توانید آن را به صورت دم کرده میل کنید. برای این کار باید ابتدا مقداری اب را جوشانده و سپس ۳۰ میلی گرم زعفران ( تقریبا یک شاخه تا دو شاخه زعفران ) را پودر کرده و داخل اب جوش بریزید. ترکیب اب جوش و زعفران باید مدت ۱۰ دقیقه بر روی حرارت ملایم غیر مستقیم دم بکشد. پس از آن می توانید زعفران دم کرده را میل کنید. روش های دیگری نیز برای استفاده این مقدار زعفران وجود دارد . که از جمله آنها می توان به تهیه چایی زعفران اشاره کرد که در سایت توضیح داده شده است. در هنگام تهیه چای زعفران به دوز و مقدار زعفرانی که باید استفاده کنید دقت کنید. 

لطفا در انتها دقت کنید که هر فکر و احساس ناخوشایند، می توانند وارد ذهن شما شوند اما این شما هستید که تعیین می کنید، این فکر و احساس منفی، چه مدتی و تا چه زمانی مهمان وجود شما باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping