قیمت زعفران گناباد

قیمت زعفران گناباد

شهر گناباد یکی از شهرهای زعفران خیز ایران است. گناباد در کنار تربت حیدریه و قائنات جزو مناطقی است که تولید زعفران، رونق بالایی در آن منطقه دارد. به همین دلیل قیمت زعفران در گناباد برای کسانی که با زعفران سروکار دارند، نقش مهمی را بازی می کند. ما در این قسمت قیمت زعفران در گناباد را به اطلاع شما می رسانیم.

گناباد، شهری از استان خراسان رضوی است که تقریبا ۲۷۰ کیلومتر با مشهد فاصله دارد. کشاورزی از زندگی مردم گناباد جدا نیست. در کنار زعفران، انگور، کشمش، زیره سبز، گندم، جو،زرشک و پسته از دیگر محصولات کشاورزی گناباد به حساب می آیند

قیمت زعفران گناباد، ۳بهمن

قیمت زعفران ریشه :             500تا600تومان

قیمت زعفران دختر پیچ:        6800تا7000تومان

قیمت زعفران پوشال معمولی:  7000تا7500تومان

قیمت زعفران پوشال قلمدار:   7500تا8200تومان

قیمت زعفران شبه نگین:       8000تا9000تومان

قیمت زعفران نگین :     10000تا12000تومان

قیمت زعفران نگین صادراتی (سوپر نگین) : 12000تا14000تومان

قیمت زعفران نگین صادراتی اتویی(سوپر تاپ) : 13000تا15000تومان

تحلیل قیمت زعفران در گناباد

قیمت زعفران در گناباد تفاوت خاصی با قیمت زعفران در شهرها و مناطق دیگر ایران ندارد. دلیل اصلی آن هم رکود بازار فعلی زعفران در کل دنیا وکاهش نرخ دلار در ۳ روزه اخیر است.

شیوع بیماری کرونا در چین و دیگر کشورهای ایران از دلایل اصلی این رکود به حساب می آیند. کشور چین به تنهایی یکی از بزرگ ترین خریدارهای زعفران در دنیا به شمار می رود که تجارتش با مشکلات بزرگی روبرو شده است. از طرفی دیگر، شیوع این ویروس در اکثر کشورهای دنیا باعث بسته شدن مرز کشورهای مختلف شده است و روند صادرات زعفران را با مشکلات سختی روبرو کرده است که منجر به کاهش قیمت زعفران شده است.

در کنار دلایل بالا، باید توجه کرد که زعفران برداشت جدید، در بسیاری از مناطق رونق پیدا کرده و الان عرضه نسبت به تقاضا بیشتر است. همین بالا بودن عرضه زعفران در فصل برداشت باعث پایین قیمت آن شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping